Angielski ogród zimowy, czyli wiosna w sercu przez okrągły rok!

Dostojne piękno zimowej natury warte jest tego, by można było je podziwiać o dowolnej porze dnia i wieczora. Stworzenie ekskluzywnej części domu pozwala na ten luksus i zdecydowanie podnosi wartość całego budynku. Rozwiązanie skądinąd znane cieszy się uznaniem polskich inwestorów, którzy stawiają na englische wintergärten (angielski ogród zimowy), będący jedną z najważniejszych części nowoczesnego domu. Jaką magię kryją w sobie ogrody zimowe z Polski i dlaczego warto stworzyć takie czarodziejskie miejsce w stylu wiktoriańskim?

Miłośnicy naturalnego piękna

Niewątpliwie Brytyjczycy są liderami w zakresie pięknych oranżerii. Styl i elegancja to cechy wyróżniające angielski ogród zimowy, będący prawdziwą dumą gospodarzy domu. Cukierkowe miejsce, które zazwyczaj znamy z filmów lub malowanych piórem obrazów powieści to w praktycznym ujęciu dodatkowe, prawdziwie reprezentacyjne miejsce w domu. Istotnie, wiktoriański ogród zimowy zaskakuje swoją wyważoną nonszalancją, perfekcyjnymi zestawieniami i ogromem zieleni oraz kwiatów, które nieprzerwanie tworzą wiosnę bez względu na rzeczywiście panującą na zewnątrz aurę.

Mody angielski ogród zimowy to niekwestionowane dzieło sztuki, w którym najważniejszą rolę odgrywa sama natura. Rzeczywiście, główny nurt wyróżniający wiktoriański ogród zimowy zakłada, że najpiękniejsze kompozycje nie są dziełem misternej pracy człowieka, ale dziełem stworzonym przez Matkę Naturę. Oczywiście, to spore uproszczenie, ponieważ właściwy dobór roślin ma tutaj niemałe znaczenie.

Utrzymanie angielskiego stylu na polskim gruncie

Budowa zimowej oranżerii nie należy do najprostszych, dlatego z założenia należy polecić ją specjalistom, którzy doskonale znają nie tylko trendy i szczegóły założeń, którymi wyróżnia się wiktoriański ogród zimowy, ale też potrafią dobrać właściwe elementy architektoniczne. Cudowne ogrody zimowe z Polski mogą być wzorowane na tych, które możemy spotkać w Wielkiej Brytanii. Polacy lubią ten właśnie styl, ponieważ w gruncie rzeczy jest on dość plastyczny, a więc daje możliwość połączenia go z nowoczesną architekturą domu. Bardzo często ogrody zimowe z Polski łączą się z ogrodami zewnętrznymi urządzonymi także w stylu angielskim.

Jednym z filarów, który jest niezbędny do wybudowania perfekcyjnego ogrodu zimowego w stylu angielskim, jest odpowiednia konstrukcja. Ogrzewana podłoga, wielowarstwowe przeszklenia i piękna bryła to jedne z najważniejszych elementów. Ponadto — pamiętając, że angielski ogród zimowy to ukłon w stronę natury — dobrze, jeśli szkielet został wykonany z najwyższej jakości drewna. Oczywiście, konstrukcje aluminiowe i PCV są bardzo popularne i to one najczęściej tworzą ogrody zimowe z Polski, aczkolwiek są one wyłącznie swego rodzaju kompromisem, który nie zawsze jest opłacalny.

Perfekcyjny angielski ogród – morze zalet

Doskonale zorganizowana przestrzeń, w której nie ma miejsca na przypadkowość to cechy, które wyróżniają wiktoriański ogród zimowy. To klasyka, w której skrywa się królewskie dostojeństwo i wysublimowana elegancja. Z całą pewnością angielski ogród zimowy to nie kraina retro, ale nowoczesna odsłona dobrego stylu. Każdy element musi harmonizować z kolejnym, a określone przesłanie powinno znajdować się w najmniejszej rzeczy. Stylowe ogrody zimowe z Polski perfekcyjnie spełniają te wymagania, tak pod kątem architektonicznej bryły, która musi współgrać z budynkiem i ogrodem zewnętrznym, jak i pod względem wyposażenia wnętrza.

Spotkamy więc idealne połączenie drewna z kamieniem i stonowaną, elegancką kolorystyką. Cudownie przeszklony dach pozwala, by śmiałe promienie światła igrały z naszym odpoczynkiem dodając mu blasku i napełniając nas dobroczynnym optymizmem. Współczesny wiktoriański ogród zimowy staje się więc przestrzenią całoroczną, idealną do wypoczynku, stworzenia swoistej biblioteki, małej, domowej herbaciarni czy salonu przyjmującego gości. Innymi słowy, angielski ogród zimowy to skarb, w którym perfekcja miesza się z komfortem, którego nigdy dość.

Całoroczny zielony pokój

Bez najmniejszej wątpliwości, angielski ogród zimowy to skrawek nieba, w którym można zażyć prawdziwego relaksu. Dobór wyposażenia jest szalenie istotnym punktem, który powinien zostać omówiony na etapie tworzenia projektu. Pamiętajmy także, że nasz wiktoriański ogród zimowy będzie jedynym w swoim rodzaju miejscem. W pełni unikatowy — nie można opierać się na szablonowych rozwiązaniach pasujących do innych przestrzeni — stanie się swego rodzaju perełką.

Dobrze, jeśli w naszym angielskiej oranżerii znalazły się rośliny, które możemy spotkać w ogrodzie zewnętrznym. Dochowanie swego rodzaju spójności jest kluczem do osiągnięcia pełni wizerunkowego sukcesu. Równie dobrym pomysłem jest umeblowanie inspirowane małą architekturą zdobiącą obejście naszego domu. Eleganckie wintergärten aus Polen (ogrody zimowe z Polski) są diamentem rozpoznawanym w całej Europie. Wysokiej klasy projektanci i wykonawcy opanowali sztukę tworzenia tych przestrzeni do absolutnej perfekcji i trzeba przyznać, że niejednokrotnie ich dzieła przewyższają klasą i wykonaniem pierwowzory.

Post Author: gregory21